česká verze english version

 
230508

A k t u a l i t y   2 0 0 9   -   2 0 1 0

16. 12. Blíží se zase kouzelný čas vánoc, a proto chci všem potomkům naší Bianky: Arianě, Anabeli, Amandě, Arance-Ginger, Archiemu, Aramisovi, Bostonovi, Brunovi- Bakymu, Baltazarovi, Bartovi, Biance jr., jejich páníčkům, všem našim přátelům, známým a návštěvníkům našich webových stránek popřát SPOKOJENÉ, LÁSKOU A POROZUMĚNÍM NAPLNĚNÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY, V NOVÉM ROCE VŠECHNO DOBRÉ, HODNĚ ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ A ÚSPĚCHŮ.
Berynka s čelenkouBery a Brenda ve sněhu na zahradě

Brenda s čelenkou

22.11. - krásné podzimní počasí jsme využili k procházkám k řece, do lesa, do parku, kde se Brenda seznámila přes plot se srnkami, pávy a jeleny. Ve všech prostředích se chová přirozeně a nebojácně. Už oslavila 5 měsíců a myslím, že z ní roste krásná hovawartí slečna.

Brenda s Izabelkou, v pozadí BerynkaBrenda se hned dožaduje taky mazlení

Brenda 5 měsíců

Říjen 2010 - po všech očkováních, jsme začali s Brendou chodit na cvičák. Každou volnou chvíli využíváme a trénujeme přivolání a povely Sedni, lehni, vstaň, chůzi u nohy atd. Na cvičáku se Brenda vždy vyřádí s ostatními štěňaty a doma si pak užívá společnosti naši vyrovnané a klidné Berynky.

Brenda procvičuje povel StůjBrenda a Bery přiběhly na přivolání

Brenda - k noze!

28.8.- Brenda se už sžila s rodinou a teď ji postupně seznamujeme s našimi přáteli a jejich čtyřnohými miláčky. Vítá tyto situace a je pořád hravá a zvědavá. Opravdu je pro nás velkou radostí. Pokud někdo uvažuje o štěňátku hovawarta, můžu vřele doporučit chovatelskou stanici Z Císařského údolí (777 082 610), kde ještě mají volné 2 pejsky a 1 fenečku, stejně roztomilou jako ta naše. Stejně tak v chovatelské stanici Ze Světlovských luk (605 238 199) mají ještě 2 volné nádherné fenečky po skvělých rodičích. Odtamtud má naše Brenda kamarádku Andy, se kterou si při prvním setkání užily spoustu dovádění.

Bery a Brenda se tahají o hračku.Přetahování pokračuje.

Obě odpočívají po hře.

18.8. - Máme nový přírůstek do rodiny!!! O víkendu jsme si zajeli do Severních Čech pro štěňátko do chovatelské stanice z Císařského údolí. Vybrali jsme si černoznakatou fenečku, která se shodou okolností jmenovala stejně jako naše stávající fena - Berry, takže jsme jí museli jméno pozměnit a říkáme ji Brenda, Brendulka, Breny atd. Je strašně roztomilá a zažíváme s ní spoustu legrace.

Brenda se seznamuje s rodinou.A pokud neuteče z fotky, tak umí takhle krásně zapozovat.

Je to miláček.

Brenda je docela drzoun, kouše Berynu do ocasu.Brenda vyzývá Bery ke hře.

Berenika a Brenda, snad najdou v sobě vzájemně dobrou společnici.

12.8.- Vyjeli jsme si s Berynkou na pár dní na Morávku, Užily jsme si krásného počasí a procházek do přírody a udělaly po dlouhé době pár fotek.

Moje holky - Gabi, Izabela a BeryNáš malý psovod a náš velký pes.

Šly jsme se ochladit k řece.

4.8. - Dnes musím s velkou lítostí napsat smutnou aktualitu. 29. 7. nám umřela Bianka. Prožili jsme s ní krásných 10 let a vždycky na ní budeme s láskou vzpomínat. 8.4.2010 - Čas neuvěřitelně letí a máme tady rok 2010, zase jsme o rok starší, včetně našich fen. Bianka brzy oslaví své 10. narozeniny a Berenika 5. Pro jarní focení mi zapózovaly i s naší nejmladší dcerkou. Jak je vidět, nechají si od ní všechno líbit, ale když můžou, raději se před ní schovají

Bery Gabi a BiaBery Gabi a Bia

Bery Gabi a Bia

7. 1. 2009 Všechna ARCHIEHO štěňátka už jsou u svých novým majitelů od 28. 12. Rozjela se do světa - Maďarska, Polska, Prahy, Bystřice atd a jejich noví páníčci dali vědět, že se dobře aklimatizují na své nové domovy. Ještě během jejich pobytu u mámy INA z Páralovy Zahrady se na ně přijeli podívat paní Valušová i pan Luděk Novák a oba hodnotili tento vrh jako velice vydařený. Z čehož jsme měli i my s BIANKOU radost. Aggimu, Akimovi, Andymu, Archibaldovi Star, Aronovi, Artymu, Arně a Auře od Jičínky přejeme krásný psí život!

  
web © 2005-24 MM Sound & Global Net