česká verze english version

 
229315

A k t u a l i t y   2 0 0 7

22. 9. - sobota byla pro Berynku důležitý den. Dalo by se říct, že skládala psí maturitu. Zvládla to dobře! ÚSPĚŠNĚ ABSOLVOVALA BONITACI. Dostala i pěkný bonitační kód 5/1a/A1,N5/AA (klešťový skus, delší ocas) a byla zařazena do II. třídy chovnosti. Největší radost jsme měli ze známky z povahy - AA (standard).
Berenika u kolíku při posuzování povahy
Berenika při posuzování exteriéru, kontrola zubů

Berenika čeká na vyhodnocení bonitace

19. 8. Od středy do neděle jsme strávily s Berynkou pár krásných dnů s dalšími hovíky a jejich páníčky v kempu Dery. Bylo to fajn - procházky, výlety, cvičení. Moc jsme si to užily. Zkusily jsme agility, procvičily obranu a poslušnost. Byli jsme v Hradci nad Moravicí u zámku, v Mokrých Lazcích na cvičáku - agility a psy se zde okoupali v řece Opavě. Z Vítkova jsme šli do Podhradí, kde měli pesani opět příležitost zchladit se v řece, tentokrát v Moravici. Těšíme se na další společné akce.

Zleva psi Baxy, Berynka a Nasty, holky Izabelka a Maruška na výletě u zámku v Hradci nad Moravicí Procvičujeme poslušnostAgility bavila obě moje holky, Izabelku i Berynku
zleva Bafy, Brita, Arísek, naše Bery, blonďatá Bery, Baxy, Nasty, GatyIzabelka s Berynkou se osvěžují v řece

Unavená Berynka

29. 6. Ve středu jsme se rozjeli do Brna okouknout naše vnoučátka a byli jsme nadšeni. Anabela si vede jako mamina velmi dobře a je zase ve výborné kondici. Štěňátka jsou úžasná. Jmenují se Athos, Artuš, Arny, Alma, Amy, Amisha, Arwen a Amélie od Kouzelného jezera. Už zítra se začnou rozjíždět do svých nových domovů. Přejeme jim jen hezké zážitky a zkušenosti se svými novými páníčky. Amélie zůstavá doma u mámy a v péči své skvělé rodiny. Hodně štěstí!

Plaváčci od Kouzelného jezeraPomazlení lepší než s plyšovým medvídkem.

Černoznakatá nádhera v náruči

Ten uzel je můjAmélie Kouzelné jezero

Anabela a její děti chroupou dobrůtky

26. 6. Naše Béčková štěňata: Baltazar, Bruno, Bart, Benjamin, Boston, Bianka a Berenika dnes slaví své druhé narozeniny. Moc, moc jim blahopřejeme! V neděli na výstavě v Brně Archie získal CAC, znovu gratulujeme. My jsme doma slavili s Berynkou její dnešní druhé narozeniny a dodatečně s Biankou její sedmé. Holky dostaly dort a hodně si na něm pochutnaly.

Bianka a Bery se těší na dortBery si pochutnává na dortu

Bianka a Bery se těší na dort

18. 6. Naše Áčková štěňata: Archibald, Aramis, Atos-Bono, Ariana, Anabela, Amanda, Adélka, Aranka-Ginger dnes slaví své 4. narozeniny. Všem jim moc gratulujeme a přejeme dlouhý, spokojený, psí život. Od Archieho jsme dostali zprávu, že se stal Šampionem Slovenska. Takže gratulace pro něho navíc.

16. 6. Včera jsme byli na čumendu v chovatelské stanici Z Hrabovských stájí a udělali pár fotek. Štěňátka jsou nádherná a mají skvělé předpoklady. Bylo moc příjemné se s nimi pomazlit.

mrňátkamrňátka

mrňátka

14. 6. Brněnská štěňátka už měla měsíc. Došly nám fotky, jak krásně spinkají. Asi se takhle i nejlépe fotí. Ale máme slíbené i akční fota a sami se chystáme taky pár udělat až je navštívíme.

spícíspící

spící

27. 5. Včera měla štěňátka 2 týdny, z Brna máme zprávy, že se jim všem dobře daří, váží od 1100 - 1450 g, začínají se rozkoukávat a pohybovat se po ohrádce. Anabela je vzorná mamina a všechny její děti jsou v pořádku.

Anabela krmí a pečuje o své potomkyKrásný černoznakáček v náruči

Chcete mně?

13. 5. se konala Klubová výstava hovawartů v Kroměříži. Za naši chovatelskou stanici se jí zúčastnili Archie a Atos (Bono), Berenika byla přihlášená, ale měla své dny. ARCHIE ZÍSKAL RES CAC V TŘÍDĚ ŠAMPIONŮ. I Bonovi se ze začátku dařilo, ale v momentě, kdy mu bylo rozhodčím přiřazeno 3. místo (z 24 psů ve třídě otevřené), vyjel po vedlejším psu a byl diskvalifikován. Bylo nám to nesmírně líto, protože celý den se choval vzorně. V kruhu jsem viděli spoustu nervoznějších psů a cítili i to napětí mezi některými psy a páníčky. I když nemá zapsanou V3, pro nás tak skončil, rozhodčí v tomhle případě zareagoval příliš přísně. Takže nebuď smutný Bono, příště to vyjde lépe!

12. 5. !!! ANABELA MÁ ŠTĚŃÁTKA !!! Dnes Anabela z Rajského kopce přivedla na svět 8 hovawartíků: 5 feneček, 4 černé se znaky a 1 plavou, a 3 pejsky, všechny plavé. Jejich porodní váha od 480 g až po 620 g ukazuje, že jsou to pěkní macci. Máme velikánskou radost z našich prvních vnoučátek a moc gratulujeme do Brna!

Anabela a její ratolesti

Naše vnoučátka na hromadě

28. 4. ARCHIBALD se zúčastnil Klubové výstavy Slovenského hovawart klubu a .Archibald res. CACdostal res. CAC. Zároveň se předvedl na svodu plemeníků.

22. 4. BONO (ATOS z Rajského kopce) v neděli úspěšně složil zkoušku ZOP. Gratulujeme jemu a hlavně jeho páníčkům.

16. 4. Z Brna nám přišly radostné zvěsti. ANABELA očekává svá první štěňátka! .Anabela (čekatelka) - velikonoční výlet na PálavuStane se maminkou přibližně za měsíc. Takže zájemci o štěňátka ze spojení: ANABELA Z RAJSKÉHO KOPCE (bonitační kód - 5/3a, 4a/A4/BB) a DANIELS JACK ŚÉDEBAB (bonitační kód - 5/2a, 4d/ B7/AA) můžete volat p. Klicnarové 607 607 997. My se moc těšíme na naše první Biančina vnoučátka!

15. 4. ARCHIE opět zabodoval na Ostravské Národní výstavě ziskem res. CAC. Gratulujeme jemu i páníčkovi.

5. 4. - Přišly výsledky rentgenu. Berenika má DKK 0/0. Je to SUPER ZPRÁVA!

11. 2. - Dnes se konala Mezinárodní výstava v Brně a my máme skvělou náladu, protože ARCHIBALD Z RAJSKÉHO KOPCE se předvedl naprosto skvěle. Získal tituly CAC, CACIB i BOB. A to v silné konkurenci 77 hovawartů. Posuzovala rakouská paní rozhodčí, Philis Poduschka a byla dost přísná. S výbornýma docela šetřila. Naše Berenika dostala VD, že prý je příliš dobře živená. No nic, nasadíme dietku.

Archibald - nejkrásnější hovawart výstavyBerenika

Archibald - nejkrásnější hovawart výstavy

6.1. 2007 - Tak a máme nový rok! Přejeme všem, aby byl šťastný! Přidáváme pár fotek zobrazujících jak naše feny strávily krásný vánoční čas.

Naši miláčkové pod stromečkemBianka a Bery na Kozubové

Bery a Bianka - novoroční veget


  
web © 2005-24 MM Sound & Global Net