česká verze english version

 
229312

A k t u a l i t y   2 0 0 5

28.12.2005 - Tohoto dne jsme se zúčastnily s Berenikou "nenáročné zimní procházky s hovawarty", která ale spíše připomínala náročný výstup na jednu z Himalájských osmitisícovek. Byli jsme ošleháni větrem, trýzněni krutým mrazem, slabá viditelnost jen stěžovala náš pomalý, ale vytrvalý výstup :-). Děti se držely a byly velmi statečné, ale přece jen se občas zeptaly: Kdy už tam budem? Ještě, že psi neumějí mluvit!:-) A pak, vyčerpaní, hladoví a žízniví jsme dorazili na vrchol... Chata byla plně obsazena.:-/ Tak jsme udělali společné foto a šli dolů. Ale jinak to byla docela příjemná procházka...
Výlet na Ondřejník - společné fotoVýlet na Ondřejník

<
Společné foto

>
Po sestupu - zleva Berenika z Rajského kopce, Nasthus Animagus a Gatia Kris-ve-mar

Výlet na Ondřejník - zleva Berenika z Rajského kopce, Nasthus Animagus a Gatia Kris-ve-mar po sestupu

3.12.2005 - Byli u nás na návštěvě Algo - Benjamin a Boston. Na uvítanou je Berenika ani nechtěla pustit na zahradu, ale po té,co spolu řádili venku, se umoudřila a hráli si a honili se i tady. Udělali jsme spoustu fotek, ale protože byli pejsci pořád v pohybu, moc vydařené nejsou.

Boston na návštěvěAlgo a Beri

Algo a Boston na návštěvě

26.11.2005 - A dnes už mají 5 měsíců. Naše divoška váží 24 kg. Máme zprávy i od ostatních pejsků. Bianka jr. má 21 kg, Bart 25 kg, Boston bude mít kolem 28, protože 24 kg měl už před 4 týdny, Bruno - Bak zase vede s 33 kg, už to tak vypadá, že z něho roste Maxipes Fík. Algo nás přijede příští týden navštívit, tak od něj váhu zjistíme dodatečně. Baltazara odhaduje na něco mezi 25 - 30 kg.

26.10.2005 - Je to neuvěřitelné, ale štěňule už mají 4 měsíce. Berenička se už byla 2x podívat na cvičáku. Váží 20 kg a její bráškové tolik vážili už na začátku měsíce. Rostou hrozně rychle. Další novinkou je, že Atos - Bono ve Zlíně složil svou první zkoušku, ZZO - zkoušku základní ovladatelnosti. A Archie byl tak skvělý, že byl úspěšný při skládání zkoušky ZPU 1. Oběma moc gratulujeme.

Bruno - 4 měsíceBruno - 4 měsíce

Algo - 4 měsíce

8.10.2005 - Tento týden jsme navštívili pár štěňátek a předali jim Průkazy původu. Nadšeně nás vítali, z čehož usuzuju, že si nás pamatují a z čehož jsem byla taky trochu naměkko. Jsou krásní a někteří už umějí Sedni a přijít na přívolání. Bianka se na ně taky těšíla, ale hned jim dala najevo, že ona je Ta, kterou budou poslouchat. A protože Berenika se ve všem po ní opičí, tak na ně štěkala taky.

Bianka jr.- 3 měsíce

Algo - 3 měsíce

Berinka - 3 měsíce

1.10.2005 - Náš Atos - Bono získal známku Výbornou 2 a res CAC na Speciální výstavě hovawartů v Milovicích. Byli jsme ho podpořit s Biankou i Bereničkou a pak jsme měli obrovskou radost, stejně jako jeho páníčkové, kteří moc v úspěch nevěřili. Zato Bono byl pořád nad věcí a po vyhlášení výsledků se vůbec netvářil překvapeně. Když už jsme byli v Čechách, navštívili jsme Barta (Bertíka) a strávili tam krásné odpoledne. Sourozenci řádili a matka jim do toho občas výchovně zasáhla. 4hodinovou cestu zpět naše holky, Berinka i Bianka, zvládly na jedničku. Bery váží 15 kg.

Beri a Bart - 3 měsíceAtos - výstava MiloviceBianka

28.8.2005 - Pejsci mají dnes 9 týdnů a v pátek oslavili 2 měsíce. Doma máme už jen Bereničku. Je velmi živá, hravá a odvážná. Včera jsme s ní podnikli první výlet. Vůbec se v autě nebála a ani nekňučela. V cíli pak prozkoumala nové místo a všude vlezla.Váží 7,5 kg. 24.8.2005 - Dneska má náš pejsek Bartoloměj - Bertík svátek. Přejeme mu všechno nejlepší do Rovenska p. Troskami. Má skvělou paničku a psí kamarádku, takže všechny předpoklady pro šťastný psí život. Bianka jr. už bydlí v Dětmarovicích a moc se jí tam líbí. Benjamín poslal fotky ze svého nového bydliště v Polsku a informaci, že mu tam říkají Algo. Stejně tak Bruna v Praze přejmenovali na Baka. Všem se jim daří dobře. Máme radost!
Rodinné foto - 9 týdnů Bertík jede nového domů - 8 týdnů Bonifác a Damián - 8 týdnů

21.8.2005 - Už je to 8 týdnů, co se štěňátka narodila. Některá to oslaví se svými novými páníčky ve svých nových domovech. U nás zůstala čtyři: Bonifác, Boston, Bianka a samozřejmě naše Beruška. Zítra ráno odjíždí Bianka, takže to bude její poslední noc u nás. Vzhledem k tomu, jaký je z ní lumpík, očekávám, že ještě něco vyvede. Asi nám budou chybět ty její skoky do dálky, ale protože nebude bydlet daleko, můžem se za ní "skočit" podívat. Všichni jsou jako z divokých vajec. Váží mezi 6,5 kg a 8 kg.

18.8.2005 - Naši pejsánkové se už pomalu s námi loučí. První Baltazar se už Baltazar před odjezdem - 9 týdnůsžívá se svou rodinou a místo svých brášků a sester může dovádět s 8 kilovým kocourem. Má se určitě velice dobře, protože změnu bydliště přijal bez problémů i bez velkého kňučení. Bruno vážil včera 7 kg, druhý byl Bonifác 6,90, pak Baltazar 6,50, Benjamin se tentokrát trochu opozdil a měl 6,30 kg, pak Bianka 5,85, Boston 5,70, Bertík 5,40 a nejmenší opět naše Beruška 4,90.

 

15.8.2005 - Pejsci mají 7 týdnů. Jsou úžasní! Asi se opakuju, ale opravdu jsou. Líbili se i poradkyni chovu. Dnes jsme totiž měli kontrolu vrhu. Paní Valušová si všechny důkladně prohlídla a pak sepsala Zápis o kontrole vrhu. A teď už můžou pejsci postupně odjíždět do svých nových domovů. Jejich páníčkové se už nemůžou na ně dočkat, takže v druhé polovině týdne to propukne.
Krtečci v růžích - 7 týdnů Vždyť se jen pereme - 7 týdnů Hlídáme... - 9 týdnů

10.8.2005 - Dnes proběhlo tetování a první očkování. Pejsci to zvládli dobře a i já jsem šťastná, že tuhle nepříjemnost už máme za sebou. Vážení ukázalo, že štěňátka krásně přibývají a že z nich rostou malí Otesánci a nevím, jestli nás brzy nesní. A taky nevím, jak dlouho ještě budu schopná je na naší kuchyňské váze vážit, protože už se tam opravdu nemůžou vlézt. Bruno opět vede se svými 5,70 kg, pak Benjamin 5,60 kg, Baltazar a Bonifác 5,30 kg atd., atd., atd. Nejmenší je naše Berenička. No a co, vždyť je to holka!

4.8.2005 - A ani v dešti neztrácejí své chutě. Spotřeba krmiva roste den ode dne. Však taky 3 štěňátka už váží přes 4 kg a ten zbytek se k tomu blíží. V kotci si už zvykli a ani moc neprotestují. Bianka jr. trénuje z máminy boudy skok do dálky. Bruno se hrozně rád nosí a pak i usne na rukou. Baltazar zase provokuje a začíná rvačky. Ale holky se taky nenechají zastrašit a rvou se. Bertík je velice mrštný a umí se razantně ozvat, když se mu něco nelíbí. Bostík se i v dešti běhá po zahradě a schovává se nám. A Benjamin obdivuje vlasy naši nejmladší dcery tak, že když si čupne, hned na ni skočí a tahá za ně. Všichni pejsci koušou boty, prsty a nohy všem návštěvám.Prostě taková normální idylka s pejsánky.

Pohoda v kotci - 5 týdnů Benjamín před prahem - 5 týdnů Bruno - rád se nosím - 5 týdnů

29.7.2005 - Ani v tomto vedru pejsánci neztrácejí chuť k jídlu a k dovádění. Pro odpočinek si pak hledají chladnější místa pod keři, u zídky, pod lavičkou. A někdy je problém je pak najít. Taky dnes byli poprvé v kotci. Moc se jim tam nelíbilo, ale někteří si bez problémů vlezli do Biančiny boudy a zdřímli si tam. Nejraději by byli pořád s námi, když na chvíli vejdu do domu, už se za mnou ženou, nebo když zůstanou otevřené dveře, vím jistě, že doma najdu pár opovážlivců. A mezi nimi Bonifáce, ten nezklame. Roste z něho asi pes domácí. Jinak včera největší Bruno vážil 3,20kg, pak Benjamin 3,05kg a Baltazar 2,90kg. Bianka jr. se taky blíží 3 kg, takže je z ní pěkná kulička.

Večerní papání - 5 týdnů My chceme dovnitř - 5 týdnů Bonifác chladící se u zídky - 5 týdnů

25.7.2005 - Včera měla štěňátka 4 týdny a zítra oslaví jeden měsíc. Dnes byla podruhé odčervena. Tři pejskové jsou stále volní, je to černoznakatý Boston, plavý Beník (Benedikt) a celočerný Bertík (Bartoloměj). čz Boston, pl Beník a cč Bertík - 4 týdny čz Boston, pl Beník a cč Bertík - 4 týdny čz Boston, pl Beník a cč Bertík - 4 týdny

22.7.2005 - Štěňulky už ochutnali granule. Začínají mezi nimi první boje i hrátky. Plaví andílci se mění v pěkné raubíře. Benjamínek není takový kliďas, jak se dřív zdálo. A z našich černých krtečků jsou už hotoví psi. Berťas dneska prvně vrčel na svého většího brášku a pak se mu snažil utrhnout ucho. Bianka ml. je velmi zvídavá, podniká výpravy do neznámých koutů garáže i zahrady.Vážením jsme včera zjistili, že Bruno váží 2,30 kg a Bertík 1,50 kg. Ostatní pejskové jsou v tomto rozmezí.

19.7.2005 - Pejsci rostou jako z vody, ale rozhodně z vody to není. Bianka kojí, já míchám kašičky, tvaroh, puppy milk (Bosch) a piškotky. Bruno už dnes vážil 2040 g a hned za ním v těsném závěsu je Benjamín s 1900 g. Tři štěňátka se už seznámila se svými budoucími majiteli a další se seznámí přes víkend. Ale někteří teprve čekají na toho svého páníčka nebo rodinku. Je to jeden plavý pejsek, jeden čzn a dva celočerní. Jinak jsou strašně roztomilí, hrají si spolu, koušou se, štěkají. Dožadují se i naší pozornosti. Někteří milují mazlení a nošení.

14.7.2005 - Už se koušou. Dneska měla štěňátka "Velký den". Poprvé byla venku. A taky dneska poprvé baštila mléčnou kaši od Hami. Moc jim chutnala!

Bianka kojí Unavený Bruno - 3 týdny Po dobrém jídle - sladký spánek - 3 týdny

12.7.2005 - Dnes jsem objevila štěňátkům první zoubky. Už si začínají jeden druhého uvědomovat. Zatím se nekoušou, jen olizují.

10.7.2005 - Štěňátka mají 2 týdny. Jejich zvukový repertoár se rozšířil o štěkání. Někteří už mají otevřená očka. Všichni jsou velice čilí a mrštní, zvláště pak na váze. Trénují chůzi po všech čtyřech a jsou při tom moc roztomilí. Mlaskají a olizují se, když jim člověk nabídne prst, cucají ho. Dneska jsem je opět fotila.

10 dnů 10 dnů

6.7.2005 - Tři naše štěňátka překročila kilovou hranici. Je to jeden plaváček, černý pejsek a čzn fenečka, která předrostla zbytek svých brášků. Plavým pejskům už tmavnou čumáčky a objevila jsem první skulinky v očích, takže co nevidět je budou otvírat. Včera jsem pozorovala, že se štěňátka zvedají na předních tlapkách čím dál výš. Zítra bude 10. den, takže budeme znovu vážit, ale už dnes náš nejmenší (Bertík) dosáhl víc než dvojnásobek své porodní váhy. Nenechá se vytlačit od Biančiných struků svými většími sourozenci. Je to správný bojovník.

1.7.2005- Fotíme, vážíme. Po 10. 7. se objeví fotky i váhová tabulka. Slibuji:

30.6.2005 - Bianka se rozhodla, že bedna v garáži není to pravé ořechové pro její děti a přemístila je do koupelny pod schodiště. Snažili jsme se jí přesvědčit, že původní místo je dost dobré, ale nakonec jsme jí vyhověli. A tak máme štěňátka v koupelně. Miminka rostou a nejsou už v jednom kuse přisáté k mamině. Jsou nádherné, jak spinkají v hloučku, leží jeden přes druhého, různě se protahují a dělají takové ty miminkovské grimasy.Bianka si už může na chvíli zajít na zahradu se vyvenčit a proběhnout.

27.6.2005 - Bianka se nechce hnout od svých drobečků. Neustále leží v bedně a stará se o ně. Nelibě snáší, že je prohlížím a kontroluju, jestli nemají paspárky a jak se jim hojí pupíky. Vše je v pořádku.

26.6.2005 - S radostí oznamujeme, že už máme štěňátka! Bianka porodila 7 pejsků: 4 plavé, 2 celočerné a 1 černoznakatého, a 2 fenečky: 1 černoznakatou a 1 celočernou. Všichni jsou roztomilí a mají se čile k světu, vlastně zatím jen k pití. Bianka je úžasná mamina a krásně o ně pečuje. Zdravíme taťku Jaspera. Můžeš být pyšný! Máš krásné děti.

2 dny po porodu 2 dny po porodu

22.6.2005 - Bianka už může rodit! Dnes je to 58. den od nakrytí, tzn. že každým dnem se štěňátka narodí! Bianka má opravdu velké břicho a když leží na boku jsou dobře videtelné pohyby jejich miminek. Už se nemůžeme dočkat! Pořád přemýšlíme kolik jich bude a kolik z nich bude feneček a pejsků, a jak budou zbarvení, a kolik budou vážit atd., atd. Držte nám palce!!! Případní zájemci můžou volat 606 705 096 nebo 596 313 666.

23.5.2005 - UŽ JE TO TADY!!! BIANKA ČEKÁ ŠTĚŇÁTKA :)))

22.5.2005 - start prezentace .... vše se začíná tvořit.

14.5.2005 - V Kroměříži se konala klubová výstava. Zúčastnily se ji 3 naše A-čková štěňata. Arina dostala známku výborná, Archie získal res. CAC a Atos (Bono) získal CAC v mezitřídě. Měli jsme z toho všichni velkou radost. Arina - Kroměříž Bono -  Kroměříž Archie - Kroměříž

25.4.2005 - Veterinář vzal Biance krev, aby zjistil podle hladiny hormonů v krvi, kdy bude nejideálnější jet za vybraným ženichem. Téhož dne ve 14.00 odpoledne se dovídáme, že je to právě dnes. A tak se v půl desáté večer setkává Bianka s Jasperem Plavý Vítr. A teď už nezbývá nic jiného než čekat.

14.4.2005 - Bianka začala hárat, tím pádem začalo pro nás náročné období hlídání Bianky.

  
web © 2005-24 MM Sound & Global Net